Dekaseptol

 Dekaseptol

Prostředek k čištení, údržbě a dezinfekci odsávacího zařízení s odlučovačem amalgámu a plivátek.

Jednoduchá manipulace: vypláchnout vodou odsávací hadice, jedním zmáčknutím dávkovací pumpy se dostane 15 ml Dekaseptol gelu do pumpičky a přímo odtud může být savkou nebo sprejovou hadičkou odsán.

Je biologicky odbouratelný.

Oxygenal 6

 Oxygenal 6

Slouží k ošetření vody v chlazení stomatologických souprav. Jsou známy různé postupy. Obvykle jsou založeny na působení vhodného prostředku, který zlikviduje mikroorganismy ve vodě.

Mezi nejsilnější oxidační prostředky patří atomový kyslík a radikály HO, které mají díky silné oxidační schopnosti silný baktericidní účinek. Od roku 1986 proto KaVo nabízí peroxid vodíku, jehož účinek je synergicky posílen ionty stříbra („Oxygenal 6“). Četné testy a laboratorní zkoumání prokázaly jeho velmi dobrou kompatibilitu z různými materiály. Při koncentraci, v jaké se používá, nepředstavuje nebezpečí pro pacienty ani pro personál a rozkládá se beze zbytku na vodu a kyslík.

Prostředkem Oxygenal 6 jsou ošetřovány všechny přívody vody, i multifunkční hroty, turbínky, scalery, násadce, kolénkové násadce i voda na vyplachování. Koncentrace peroxidu vodíku je 0,02%, a kromě toho je většina zařízení KaVo vybavena systémem intenzivní redukce bakterií s aktivním prostředkem ve formě peroxidu vodíku v koncentraci 0,25%.

Intenzivní redukce bakterií by se měla provádět po delší nečinnosti soupravy, je-li voda vysoce biologicky kontaminována, před ošetřováním pacientů s imunodeficiencí, nejpozději však před víkendem, dovolenou nebo státními svátky. Koncentrace redukující bakterie působí v systému nejméně 30 minut a může se nechat působit i přes celý víkend.

Oxygenal

Zpět na: Stomatologické soupravy
GendexGendex
LeicaLeica
KerrKerr
KavoKavo
OrascopticOrascoptic
Kliknutím zobrazíte naše servisní střediska