Produkt: Ošetřování nástrojů
Výrobce: KAVO

Ošetřování dentálních nástrojů

Ošetřování dentálních nástrojů

QUATTROcare Plus

KaVo QUATTROcare Plus

Plně automatický, programově řízený přístroj pro ošetřování a čištění všech typů nástrojů. Přístroj nabízí maximální rychlost a velice jednoduché použití. Zároveň lze ošetřit až čtyri nástroje. Kompletní péče o nástroje trvá maximálně jednu minutu.

Rychlá expanze pěnící a čistící složky v QUATTROcare PLUS „Care Spray“ způsobí rozpuštění anorganického materiálu v nástroji, následně stlačený vzduch vyfoukne zbytky ven a tím je zajištena optimální péče a údržba nástroju.

Přístroj má zvláštní program pro přímé ošetření kleštiny. Je ekonomický a šetrný k životnímu prostředí, náplň je biologicky nezávadná. Součástí základní dodávky je jeden adaptér MULTIflex a tři adaptéry INTRAmatic. Je vhodný i pro použití s nástroji jiných výrobců. Součástí přístroje je dóza s čistícím sprejem.

QUATTROcare PLUS

Dekaseptol

Dekaseptol

Prostředek k čištení, údržbě a dezinfekci odsávacího zařízení s odlučovačem amalgámu a plivátek.

Jednoduchá manipulace: vypláchnout vodou odsávací hadice, jedním zmáčknutím dávkovací pumpy se dostane 15 ml Dekaseptol gelu do pumpičky a přímo odtud může být savkou nebo sprejovou hadičkou odsán.

Je biologicky odbouratelný.

Oxygenal 6

Oxygenal 6

Slouží k ošetření vody v chlazení stomatologických souprav. Jsou známy různé postupy. Obvykle jsou založeny na působení vhodného prostředku, který zlikviduje mikroorganismy ve vodě.

Mezi nejsilnější oxidační prostředky patří atomový kyslík a radikály HO, které mají díky silné oxidační schopnosti silný baktericidní účinek. Od roku 1986 proto KaVo nabízí peroxid vodíku, jehož účinek je synergicky posílen ionty stříbra („Oxygenal 6“). Četné testy a laboratorní zkoumání prokázaly jeho velmi dobrou kompatibilitu z různými materiály. Při koncentraci, v jaké se používá, nepředstavuje nebezpečí pro pacienty ani pro personál a rozkládá se beze zbytku na vodu a kyslík.

Prostředkem Oxygenal 6 jsou ošetřovány všechny přívody vody, i multifunkční hroty, turbínky, scalery, násadce, kolénkové násadce i voda na vyplachování. Koncentrace peroxidu vodíku je 0,02%, a kromě toho je většina zařízení KaVo vybavena systémem intenzivní redukce bakterií s aktivním prostředkem ve formě peroxidu vodíku v koncentraci 0,25%.

Intenzivní redukce bakterií by se měla provádět po delší nečinnosti soupravy, je-li voda vysoce biologicky kontaminována, před ošetřováním pacientů s imunodeficiencí, nejpozději však před víkendem, dovolenou nebo státními svátky. Koncentrace redukující bakterie působí v systému nejméně 30 minut a může se nechat působit i přes celý víkend.

Oxygenal

KaVo Spray

KaVo Spray

Speciální sprej pro mazání a čištění násadců. Doporučuje se ošetřovat násadce tímto sprejem 2× denně a 1x týdně kleštinu vždy na konci pracovního týdne.

Pro ošetření turbínového nebo mikromotorového násadce je třeba použít správný aplikátor

KaVo Rota Spray 2

KaVo Rota Spray 2

Přístroj pro čištění KaVo nástrojů s připojením na stlačený vzduch pro ošetřování sprejových kanálků. Díky rotačnímu pohybu se snadno odstraní i zaschlé nečistoty. Snadno se obsluhuje, nástroj se jednoduše nasadí a proces čištění se spustí automaticky za jemného tlaku prstem.

Ve spreji je vždy k dispozici přesné odměřené množství čisticího prostředku (automatické dávkování). Péče je zajištěna rychle a bez výměny adaptéru. KaVo Rota Spray 2 je mobilní a pohodlný a nezabírá téměř žádný prostor.

GendexGendex
LeicaLeica
KerrKerr
KavoKavo
OrascopticOrascoptic
Kliknutím zobrazíte naše servisní střediska