Měsíc s Orascoptic

2021 mesic s orascoptic

 

Lupové brýle jako standardní stomatologické vybavení

Zrak zubních lékařů a dentálních specialistů je během jejich pracovní doby hodně namáhán a upřen na objekty velmi malých rozměrů. Myslet navíc na zachování ergonomicky správného způsobu sezení je bez použití zvětšovacích pomůcek obtížné. Zlepšení zrakové pohody a poskytnutí té nejlepší možné péče směrem k pacientům lze dosáhnout pomocí lupových brýlí, které se v posledních letech stávají běžným vybavením zubních ordinací.

Jaké jsou tedy jejich hlavní benefity a proč investovat do jejich koupě? „Lupové brýle bych doporučila každému zubnímu lékaři. V praxi brýle pomáhají dodržovat ergonomii práce a tak nedochází k hrbení a nahýbání lékaře k pacientovi ve snaze spatřit více detailů, získat více informací. Naopak správně nastavené lupové brýle nutí lékaře držet správný postoj, čímž se předchází nežádoucím bolestem krku a zad. A samozřejmě čím lépe jsou vidět detaily, tím lepší může být odvedená práce,“ radí produktová specialistka Special Care, Ing. Veronika Urdová.

Lupové brýle značky Orascoptic

My ve Special Care spolupracujeme s těmi nejlepšími v oboru, a proto jsme jako výhradního dodavatele lupových brýlí zvolili značku Orascoptic. Společnost sídlí v Middletonu v USA a jako uznávaný průkopník v oblasti optiky ve zdravotnictví nabízí vynikající produkty zaměřené na zvětšování, osvětlení a ergonomii.

„Výrobce Orascoptic působí na trhu již více než 35 let a za dobu své existence jde vidět neustálý vývoj a posun technologií brýlí jak po stránce designu, tak po stránce zvětšení, parametrů zorného pole nebo hmotnosti. Všechny modely mají precizní optiku a křišťálově čistý obraz. Pokud uživatel brýle zkombinuje ještě se svítilnou Orascoptic, získá tak velmi silného pomocníka při každodenní praxi. Za další velkou přednost považuji i fakt, že jsou všechny brýle vyráběny na míru, což zvyšuje komfort při užívání, “ dodává Veronika.

Galilejský a Prizmatický typ lupových brýlí

S ohledem na konstrukci optiky dělíme lupové brýle na ty s objektivem GalilejskýmPrizmatickým. Galilejský typ lupových brýlí disponuje jednoduchou optikou, a proto jsou brýle lehčí a objektivy jsou kratší. Brýle nabízí široké zorné pole, vyšší hloubku ostrosti, a umožňují zvětšení pouze v omezeném rozsahu (max. cca 3x). Prizmatický typ lupových brýlí umožňuje zvětšení v širokém rozsahu a nabízí vynikající rozlišení. Oproti Galilejskému typu však zde musíme počítat s vyšší hmotností celé soustavy, menším zorným polem a hloubkou ostrosti. Vzhledem k tomu, že optika je zde složitější, jejich pořizovací cena může být vyšší.

„Prizmatický typ brýlí znamená v portfoliu Orascoptic větší míru zvětšení. Z toho důvodu bych prizmatické brýle doporučila zákazníkům, kteří větší zvětšení přímo vyžadují, chtějí brýle využít na nejjemnější práce jako například endodoncii nebo jsou to již zkušení uživatelé a mají potřebu přejít na větší zvětšení. Galilejské brýle jsou naopak určeny opravdu pro každého, poskytují velkorysé zorné pole i hloubku ostrosti, jsou lehoučké a hodí se na práci po celý den. Lupové brýle jsou vhodné pro všechny typy zákroků. Jak již jsem říkala, hodí se pro celodenní nošení, využijí je i dentální hygienistky a své uplatnění najdou i u chirurgů, endodontistů a dalších specialistů,“ říká Veronika.

Myslete na komfort a správné držení těla

To, že brýle dobře padnou, poznáte poměrně snadno – přináší úlevu krční páteři, zádům, ramenům a předloktím. Zásadní je vybrat vhodnou pracovní vzdálenost. Jak na to? Pohodlně se posaďte a mějte vztyčenou hlavu a ramena v neutrální pozici. V případě, že je pro Vás již tato pozice zatěžující, upravte svou pracovní vzdálenost tak, abyste vylepšili ergonomii. Myslete ale na to, že tato úprava by měla být vždy pohodlná, a to takovým způsobem, abyste zamezili případnému budoucímu navrácení do špatné ergonomické pozice.

Rámečky, lupy a svítilny

Každé lupové brýle značky Orascoptic jsou navrženy na míru, můžete si tedy s ohledem na možnosti jednotlivých brýlí, variabilně zvolit typ rámečků. Ještě lepší optické podmínky zajistí svítilna, která může být buď integrovaná v rámu, bezdrátová nebo kabelová.

Pokud Vás zaujmou lupové brýle EyeZoom, EyeZoom Mini nebo HDLTM Prisms můžete vybírat mezi těmito typy rámečků: Tempo™, RydonTM, VictoryTM, XV1TM.

Po celý měsíc březen máte u nás výjimečnou možnost zakoupit lupové brýle Eyezoom, Eyezoom Mini a HDL Prism 3,5x, 4,5x a 5,5x se slevou až 12 000 Kč. 

brýle markéta

Vidíte-li maximálně dobře, poskytnete svým pacientům tu nejlepší možnou péči

Lupové brýle se stávají standardním stomatologickým vybavením. Pokud takové brýle ještě nemáte a váháte, zda jejich koupě má opravdu smysl, kontaktujte nás a my Vás světem lupových brýlí ochotně provedeme. Jsme přesvědčeni, že pokud vidíte maximálně dobře, můžete svým pacientům poskytnout tu nejlepší možnou péči – a spokojený a zdravý pacient je jistě to, o co všichni usilujeme.

„Všichni pacienti si přejí prvotřídní péči a stejně jak na ně pozitivně zapůsobí rekonstrukce ordinace, určitě udělají dojem i lupové brýle. Každý laik ví, že se zvětšením vidíte více detailů a tak práce může být preciznější, proto i pro pacienty to bude známkou snahy lékaře o co nejlepší a nejefektivnější ošetření, “ dodává na závěr Veronika.

 

Získejte své lupové brýle za speciální cenu. Více informací Vám poskytne a prodejem Vás provede Ing. Veronika Urdová.

 2021 Special Care Veronika

 

 

GendexGendex
LeicaLeica
KerrKerr
KavoKavo
OrascopticOrascoptic
Kliknutím zobrazíte naše servisní střediska